تبلیغات
google9e62dce74bdebab5.html وکیل ورزشی، ارائه مشاوره در زمینه حقوق ورزشی و قراردادهای ورزشی - مطالب تیر 1397 google9e62dce74bdebab5.html google9e62dce74bdebab5.html

وکیل ورزشی، ارائه مشاوره در زمینه حقوق ورزشی و قراردادهای ورزشی

به نام خدا

آیین نامه جدید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در آذر ماه 1396 به تصویب رسید؛ صرف نظر از سنگین تر شدن محرومیت ها از دوره های قبلی، مهم ترین نکته درباره آیین‌نامه جدید، افزایش چشمگیر جرایم نقدی برای باشگاه، بازیکنان و مربیان است که زمینه‌ساز درآمد زایی قابل توجهی برای فدراسیون فوتبال هم شده است.

افزایش جریمه نقدی از ٥٠ تا ١٠٠‌میلیون تومان

براساس آیین‌نامه جدید انضباطی در مورد باشگاه‌ها و اشخاص حقوقی میزان این جرایم نباید از ١٠٠‌میلیون ریال کمتر یا بیش از یک‌میلیارد ریال باشد. در مورد اشخاص حقیقی چون بازیکنان، مربیان و مدیران و عوامل تیم‌ها میزان جرایم نباید کمتر از ٥٠‌میلیون ریال و بیشتر از ٥٠٠‌میلیون ریال باشد. در آیین‌نامه جدید، افراد مجبور هستند بلافاصله بعد از صدور حکم نهایی جریمه نقدی خود را پرداخت کنند، در غیر این صورت از حضور آنها در مسابقات جلوگیری خواهد شد.

٦ جلسه محرومیت برای پرتاب آب‌ دهان

از دیگر نکات جالب آیین‌نامه جدید این است که اشخاص دریافت‌کننده کارت قرمز‌، علاوه بر یک جلسه محرومیت که به‌ صورت خودبه‌خود متحمل آن می‌شوند، به این ترتیب مجازات خواهند شد؛ یک جلسه محرومیت به‌ دلیل ممانعت از فرصت مسلم گلزنی حریف.

حداقل یک جلسه محرومیت به‌ خاطر خطای شدید روی حریف در جریان بازی. حداقل یک جلسه محرومیت به دلیل رفتار غیرورزشی در قبال بازیکن حریف یا شخصی به غیر از مقامات رسمی مسابقه. حداقل دو جلسه محرومیت به دلیل حمله به حریف یا هر شخصی به ‌غیر از مقامات رسمی مسابقه. حداقل ٦ جلسه محرومیت به دلیل انداختن آب‌دهان روی حریف یا هر شخصی به غیر از مقامات رسمی مسابقه.

سنگین‌ترین محرومیت‌های ممکن

دخالت مستقیم یا غیرمستقیم در شرط‌بندی مسابقات فوتبال داخلی یا مسابقاتی که یک طرف آن باشگاه‌های فوتبال ایرانی یا تیم‌ملی فوتبال ایران است،‌ توسط اشخاص مشمول این آیین‌نامه تخلف محسوب می‌شود‌ و مرتکبین حداقل به ١٠٠‌میلیون ریال جریمه نقدی و حداقل ٣‌ماه محرومیت از هرگونه فعالیت در فوتبال مواجه می‌شوند.

اگر شخصی در هر جایگاه و مقامی که می‌خواهد باشد، مرتکب اعمال منافی عفت شود و ارتکاب جرم در محاکم صالح دادگستری به موجب حکم قطعی اثبات گردد،‌ صرف‌نظر از مجازات قانونی تعیین‌شده در محاکم قضائی رسمی،‌ به مدت ٢٤ماه از هرگونه فعالیت مربوط با فوتبال محروم می‌شود و اگر سن متخلف کمتر از ١٨‌سال باشد، شخص برای همیشه از فعالیت رسمی و غیررسمی در فوتبال محروم خواهد شد. همچنین در این آیین‌نامه، استعمال دخانیات توسط کلیه مقامات و افراد مرتبط با یک مسابقه در نقاط مختلف ورزشگاه ممنوع است.

درصورت مشاهده برای بار اول حداقل ٥٥٠‌میلیون ریال جریمه نقدی باید پرداخت شود. همچنین اگر یک بازیکن توسط کادرفنی تیم‌های ملی به تمرینات و مسابقات رسمی و دوستانه دعوت شود و از حضور به هر دلیلی امتناع کند،‌ دفعه اول با ٣ جلسه محرومیت و ٥٠‌میلیون ریال جریمه مواجه می‌شود. اگر باشگاه جلوی حضور بازیکنی در تیم‌ملی را بگیرد، در مرحله اول ٢٠٠‌میلیون ریال جریمه می‌شود و برای دفعات بعد محرومیت‌های سنگینی متوجه باشگاه خواهد شد.

وکیل ورزشی، مشاور حقوقی متخصص در زمینه حقوق ورزشی، قرارداد ورزشی • نظرات() 
 • وکیل پایه یک در زمینه حقوق ورزشی

  به نام خدا

  حقوق ورزشی مجموعه قواعد و مقرراتی است که بر روابط بین ورزشکاران، باشگاه ها و اسپانسرها حاکم می باشد؛ با گستردگی این روابط، آگاهی کامل فعالان ورزشی(باشگاه ها، ورزشکاران و اسپانسرها)  در زمینه مسایل تخصصی  حقوق ورزشی امری اجتناب ناپذیر است.

  با در نظر داشتن جنبه های مختلف حقوق ورزش(نظیر قراردادهای ورزشی، آیین نامه های انضباطی فدراسیون های ملی و جهانی، کمیته های انضباطی و مراجع حل اختلاف) والبته تخصصی بودن این مسایل، استفاده از وکیل معتبر و متخصص در زمینه حقوق ورزشی و قراردادهای ورزشی برای فعالان ورزش بویژه ورزشکاران، امری ضروری می باشد.

  ورزشکاران محترم می توانند جهت اخذ مشاوره در زمینه حقوق ورزشی و قراردادهای ورزشی، با مراجعه به وب سایت زیر یا تماس با وکیل پایه یک دادگستری اطلاعات لازم و تخصصی را کسب نمایند.

  www.ghazali-attorney.ir

   09126847407

  وکیل ورزشی، حقوق ورزشی، وکیل متخصص در زمینه حقوق ورزشی و قراردادهای ورزشی • نظرات() 
 • به نام خدا

  آیین نامه اجرایی فدراسیون جهانی والیبال در خصوص نقل و انتقال الکترونیکی بین المللی

  فصل 2017-2018

  در صفحه 10 این آیین نامه اجرایی، به بند 4-23 آیین نامه انضباطی FIVB اشاره شده است؛ این بند، جرایم استفاده از بازیکن بدون  ITC را مقرر نموده است:

  الف) در صورت بازی بدون ITC بازیکن،  فدراسیون های ملی برای هر بازیکن بدون ITC معادل 30/000 فرانک سوییس جریمه خواهند شد.

  ب) در صورت بازی بدون ITC، بازیکن برای یکسال تعلیق می شود.

  ج) در تمام بازی هایی که باشگاه از بازیکن بدون ITC استفاده نموده، امتیاز بازی از باشگاه کسر می شود.

  د) حتی سازمان لیگ هم به ازای هر بازیکنی که غیر قانونی او را نام نویسی کرده، معادل 5/000 فرانک سوییس جریمه می شود

  وکیل ورزشی، مشاوره حقوقی تخصصی در زمینه حقوق ورزشی، قرارداد ورزشی • نظرات() 
 • دوپینگ

  به نام خدا

  در بند1-2 نظامنامه جهانی مبارزه با دوپینگ صراحتا اشاره شده : «وظیفه هر فرد ورزشکار است که از وارد شدن هر نوع ماده ممنوعه به بدن خود ممانعت به عمل آورد؛ در صورتیکه ماده ممنوعه در نمونه ورزشکار پیدا شود مسئولیت آن بر عهده خود ورزشکار است. از اینرو، جهت اعلام و اثبات تخلفِ ورزشکار از قوانین مبارزه با دوپینگ، لازم نیست نیّت، عمد، قصور، اهمال یا آگاهی ورزشکار مورد بررسی قرار گیرد».

  از بُعد حقوقی، همانطور که معلوم است این نظامنامه رویکرد نظریه مطلق را پذیرفته است؛ یعنی نه تنها مصرف آگاهانه یا غیر آگاهانه تاثیری در احراز اصل تخلف ورزشکار ندارد، بلکه این خود ورزشکاراست که می بایست با اعمال مراقبت های لازم از ورود مواد ممنوعه به بدن خود جلوگیری کند.

  سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ ۳ شرط را برای مواد ممنوعه در نظر گرفته است: ۱- از نظر علمی اثر فارماکولوژی گذاشته باشد ۲- این مواد ذاتاً برای ورزشکار خطرناک باشد ۳- ماده مصرفی با مفهوم روح ورزش در تضاد باشد

  با تمایز بین استفاده آگاهانه نسبت به مصرف غیرآگاهانه در قالب فرمولهای دارویی درمانی(نظیر وجود داروهای ممنوعه در فرمولهای ضد سرماخوردگی یا ضد اسهال) مجازاتهای خود را چنین اعلام نموده است:

  دوپینگ آگاهانه

  سه سال محرومیت از شرکت در مسابقات رسمی برای اولین مورد تخلف.

  محرومیت مادام العمر از شرکت در مسابقات رسمی برای دومین مورد تخلف.

  دوپینگ غیر آگاهانه

  سه ماه محرومیت از شرکت در مسابقات رسمی برای اولین مورد تخلف.

  دو سال محرومیت از شرکت در مسابقات رسمی برای دومین مورد تخلف.

  در تمامی موارد فوق، اگر فرد خاطی موفق به دریافت مدال شده باشد مدال وی مسترد می گردد. • نظرات()  • آخرین اخبار روز  آخرین پست ها


  آمار سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  google9e62dce74bdebab5.html